.

.

Трговија на големо FOTGA Леќа Адаптер Прстен За MD Објективот на Микро 4/3 M4/3 Адаптер за E-P1 G1 GF1 месинг оем

Трговија на големо FOTGA Леќа Адаптер Прстен За MD Објективот на Микро 4/3 M4/3 Адаптер за E-P1 G1 GF1 месинг

DEN 450.00
DEN 692.64
-35 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

FOTGA Леќа Адаптер Прстен За MD Објективот на Микро 4/3 m4/3 Адаптер за E-P1 E-P2 месинг/алуминиум Цврст метал планината леќа адаптер им овозможува на MD леќа употреба на Олимп/Panasonic микро 4/3(Микро Четири третини) камерата тело. Фокус бесконечност Метар Изложеност Функции Леќа заклучување / порака и да престане завртка нема ROM врската на прстен, па дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно можно е да се користи макро прстени и други accessaries парична Казна завршувањето! Инсталирање, отстранување и да работат на објективот, без проблеми! Материјал : Елоксирани Алуминиумски метал
Боја : црна тежина : 0.12 kg Напомена : Иако на објективот ќе одговара на физички,автоматски дијафрагмата,авто-фокус,или било која друга функција нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер.
Во овој случај "Стоп-долу режимот"ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата apeture контролирани од страна на камерата тело.Можете да снимате со рачен режим или apeture приоритет на владата.
Вклучени : 1 x Леќа планината адаптер (во Оригинал Manufactory Пакет) Погоден За : Олимп E-P1, EP-2 тело Panasonic : DMC-G1, DMC-GH1 DMC-GF1 тело бесплатен превозот!трговија на големо Fotga Канон FD Објективот на SONY NEX E Планината Адаптер NEX-7 И NEX-5 NEX-3 NEX-VG10 нудиме OEM US$ 10.31 - US$ 14.43 /парче бесплатен превозот!трговија на големо Fotga Nikon Објективот на SONY NEX E Планината Адаптер NEX-7 И NEX-5 NEX-3 NEX-VG10 нудиме OEM US$ 10.31 - US$ 14.43 /парче Бесплатен превозот!! Трговија на големо Fotga постепено сиво плоштадот филтер За дигитална Камера Сива теренот Нудиме OEM со Кутија US$ 2.58 - US$ 3.81 /парче Големо Fotga Плоштадот Постепено ND2 Сива Боја Филтер За дигитална Камера Сива теренот нудиме OEM со кутија US$ 3.61 - US$ 4.12 /парче
Трговија на големо Fotga DP500 dslr фото Следат фокус FF 15mm род поддршка HDSLR HDV за 5 D II 7 D 600 D US$ 136.08 - US$ 170.10 /парче Големо Fotga DP500 Железнички Род Систем Рака Костец за Следат Фокус US$ 88.04 - US$ 125.77 /парче Големо Fotga DP500 Систем за Брзо Ослободување dslr фото железнички 15mm род поддршка 4 следете ги фокус За Следат Фокус dslr фото HDSLR DV US$ 136.08 - US$ 170.10 /парче Целата Fotga DP500 Рамо Планината Поддршка Подлога за dslr фото HDSLR Екипаж US$ 87.63 - US$ 113.40 /парче

Основни својства

Број На Модел На:
MD
Бренд Име:
FOTGA
Компатибилен Бренд:
Олимп
леќа адаптер прстен:
ОБЈЕКТИВОТ НА КАМЕРАТА тело
Дувачкиот:
sliver
Елоксирани Алуминиумски Метал:
Црна
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.