.

.

3/4 Полиестер Grosgrain Лента 196 бои договорена цена

3/4 Полиестер Grosgrain Лента 196 бои договорена цена

DEN 426.24

Од стоката
Достапно е за нарачката


3/4" Полиестер Grosgrain Лента 196 бои договорена цена
3/4" декоративни grosgrain лента
3/4 инчи божиќ grosgrain лента
Боја Картички :
Детали :
Нашите grosgrain лентата е 100% полиестер платно и одлична за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи. Тоа е colorfast, машина перат на топло, собори или капе сува, сува cleanable и има помалку од 2% намалување. Таа доаѓа во 100 двор се тркалаат.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
3/4" (3/4 инчи, 22mm)
Достапни бои :
196 бои, Достапни Бои
Напомена : Кога ќе се потврди цел,pls забелешка боја бројот кој сакате да го нарачате. На пример,012 сребро. Ви благодарам многу.
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100
MOQ :
100yards/боја
Пакување :
100yards/многу
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.
Други Бои можете да изберете :

Основни својства

боја:
Тип На Производ:
Панделки
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Техника:
Извезена
Ширина:
3/4
Бренд Име:
AMORYHEART
Број На Модел На:
000~148
Шема:
Полна Боја
Стил:
Двојно Лице
Материјал:
100% Полиестер
Големина 1:
3/4,3/4 инчи,0.75,0.75 инчи,со 1,9 cm,19 мм
Боја 1:
Исклучување Бела,Школка Сива,Светло Сребрена,Сребро,Метална Сива,Бела Античкиот
Бојата 2:
Бела,Црна,Јаглен,Ледените Розова,Sideshow Роуз,Голи Прав Розова
Боја 3:
Светло Розова,Бисер Розова,Cinnabar,Камео,Лале

Тие исто така купуваат со овој производ.