.

.

2 парчиња/многу MLT-D307 MLT D 307L 307E 307U 307S 307 тонер кертриџ чип за samsung ml 4510 4512 5010 5012 5015 5017 nd тонер чип

2 парчиња/многу MLT-D307 MLT D 307L 307E 307U 307S 307 тонер кертриџ чип за samsung ml 4510 4512 5010 5012 5015

DEN 768.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

CNAPPRO 2 парчиња/многу MLT-D307 MLT D 307 L 307 E 307 U 307 S 307 тонер кертриџ чип за samsung ml 4510 4512 5010 5012 5015 5017 nd тонер чип
Дел Бр. Чип вид ОЕМ Код Боја Принос Регионот За Употреба Во MLT-D307 S Тонер Чип MLT-D307 S Б.К 7 K EXP ЕВРА
ДОМ CHN ML-4510 ND ML-4512 ND
ML-5010 ML-5012 ND ML-5015 ND ML-5017 ND MLT-D307 L Тонер Чип MLT-D307 L Б.К. 15 K MLT-D307 E Тонер Чип MLT-D307 E Б.К 20 K MLT-D307 U Тонер Чип MLT-D307 U Б.К 30 K
се користи во : За Samsung ML-4510 ML-4512 ND ML-5010 ML-5012 ND ML-5015 ND ML-5017 ND;
чип верзија : EXP МЕА ДОМ ЕВРА;
чип боја : Црна;
страница принос : 7 K 15k 20k 30k;
Количина : 2 парчиња/многу;
Користете Стабилна и durale IC;
Гаранција : 100% враќање и замена, ако квалитетот на проблемот;
Брза Испорака : рок 2-7 работни дена по плаќање;
Пакетот вклучува : 2 парчиња црна чип;
Забелешка : Со цел да се испрати вистинската модели за вас, ве молиме сајт кои се однесуваат на печатач модел суфиксот пред купување , и испратете ни ја вашата машина за печатење најдобар Инсталација методи на чипови : Чекор 1.Исклучување на машината, отвори го капакот и изнесување на Тонер кертриџ или тапан единица; Чекор 2. Ве молиме земе стариот чип, да го замените со нов. И бидете сигурни дека чип со машини, патрон се исти; Чекор 3.По чип заменет, инсталирајте тонер cartridtge или тапан единица во соодветна состојба. Setp 4.Вклучи машината, нека работи; Напомена : не се инсталира чипови кога тонер е помал или тонер се користи надвор. И инсталирате на чип кога електрична енергија се исклучи.

Основни својства

боја:
BK
Тип:
Кертриџ Чип
Применливи Опрема:
Печатач
Структура:
Тонер Кертриџ
Број На Модел На:
MLT-D307S MLT-D307L MLT-D307E MLT-D307U
Бренд Име:
CNAPPRO
Компатибилен Бренд:
Samsung
боја:
Црна
Страница Принос:
7K 15k 20k 30k
Чип Вид:
тонер чип
Функција:
компатибилен нови
Употреба во :
За Samsung ML-4510ND ML-4512ND ML-5010 ML-5012ND ML-5015ND ML-5017ND
Регион/Чип Верзија:
EXP ЕВРА ДОМ CHN
Количина:
2psc/многу
Дефект го оценувате :
помалку од 0.1%
брза испорака:
Во рамките 2-7 работни дена
Име на производ:
CNAPPRO 2 парчиња/многу MLT-D307 MLT D 307L 307E 307U 307S 307 тонер cartridg

Тие исто така купуваат со овој производ.