.

.

7pcs 5 Flute Countersink Вежби Малку ХСС Вежби Малку Reamer Сет за Машини За Chamfer 3-10мм

7pcs 5 Flute Countersink Вежби Малку ХСС Вежби Малку Reamer Сет за Машини За Chamfer 3-10мм

DEN 377.00
DEN 471.36
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Спецификација :
Бренд нови
Материјал : ХСС Вежба 4241
Црна chamfer вежба тело материјал : челик #45
Боја : како на сликата покажува
Еден flute работ chamfer 90 степени
Одлична вежба за додаток за секоја работа
Топлина третираат & калено високо-јаглероден челик со Титаниум Нитрат слој за супериорен сечење моќ
Употребата на челик, алуминиум и други метали, пластика или дрво
Зголемување или countersink дупки, deburr рабови; 15-степен chamfer
Димензија :
3мм(Диа) 60mm x(L)
4mm (Диа)x 75mm(L)
5mm(Диа) x 85mm(L)
6mm (Диа)x 93mm(L)
7mm(Диа) x 10мм(L)
8мм (Диа)x 11mm(L)
10мм(Диа) x 12mm(L)
Пакет се вклучени :
7pcs x дрво chamfer
1pc x L-клуч (и други додатоци не се вклучени)
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 0.5-1cm грешки поради прирачник за мерење
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот
За Плаќање
1.Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
2. Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по поставување на својата цел, или цел ќе се невалидни или укинат од страна на системот.
3. Осигурајте се дека сте ги заврши сите детални информации, како лице за контакт,адреса,пост код и телефонски број кога пополнување на вашиот купувачот 's информации.
Испорака и Испорака
1.Сингапур пост : За 15-35 Дена да пристигне,
2.Кина Пост Воздух Mail : За 15-90 Дена да пристигнат.
3.DHL : Околу 5-15 Дена да пристигне
4.EMS : За 7-15 Дена да пристигне
За Повратни Информации
1.Купувачот 's почетокот на потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите.
2.Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис 's развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа'll само да ви треба 1 минута,но ова 1 минута има исклучително битно значење за нас.
3.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.

Основни својства

Бренд Име:
Деветтиот Светот
Тип:
Други
DIY Материјали:
Дрво
Број На Модел На:
Машини За Chamfer Машина
Материјал:
High Speed Челик
Употреба:
За Дупчење Дрво
is_customized:
Yes
Должина:
10-93mm
Количина:
7pcs
Flute:
5 flute
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.275kg (0.61lb.)
Пакет Големина:
16cm x 14cm x 1cm (6.30in x 5.51in x 0.39in)

Тие исто така купуваат со овој производ.