.

.

JMT Високо-моќ Далечински Контролер Електронски Switch РК Делови G. T. МОЌНОСТ 4 - 8.4 V Електрични Switch за РК Quadcopter Автомобил Летало

JMT Високо-моќ Далечински Контролер Електронски Switch РК Делови G. T. МОЌНОСТ 4 - 8.4 V Електрични Switch за

DEN 242.40

Од стоката
Достапно е за нарачката

Далечински Управувач Електронски Switch за РК Авион, Хеликоптер Автомобил
Овој уред користи високо-моќ electonic switch повеќето цевка, уредот може да се користат како електронски палење, чад и други моќ електронски уред се повлече прекинувач, осветлување на системите за контрола, прекинувачи, камера shytter контрола, и други контрола моќ, струја, сигналите се префрлите прилики.
Карактеристики :
Компактен и исклучително преносни
Напојување контрола дел користење на приемник за моќ.
Контролирани напојување текст дел JST женски.
Високо квалитетни и издржливи во употреба
Спецификација :
Тежина : 12g
Димензија : 40 * 18 * 10мм
Влезен Напон : 4 - 8.4 V
Макс Врв Струја : 10 A
Макс Постојан Струја : 7 A
Пакет Информации :
Пакет големина : 9 * 6.5 * 3cm / 3.6 * 2.6 * 1.2 во
Пакет тежина : 39g / 1.4 оз
Бренд подарок кутија пакет
Пакет Листата :
1 * Електронски Префрлате

Основни својства

Бренд Име:
jmt
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собранието Категорија
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
Г. Т. Моќта
Големина:
40 * 18 * 10mm
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Електричен прекинувач
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Управувач Електронски Префрлате

Тие исто така купуваат со овој производ.