.

.

WCIC 50/150/450ml Protable Еспресо Кафе Садови Алуминиум Moka Тенџере кафематот Moka Geyser Шолја Кафе Teacup Percolator

WCIC 50/150/450ml Protable Еспресо Кафе Садови Алуминиум Moka Тенџере кафематот Moka Geyser Шолја Кафе Teacup

DEN 384.00
DEN 480.48
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Спецификација : Материјал : Алуминиум Боја : Сребро Капацитет : 50/150/450 ML Пакет се Вклучени : 1 x Алуминиум Moka Еспресо Млеко Percolator Карактеристики : - Ова кафематот е направен со супериорен Алуминиумски материјал, лесно да се чисти - Ергономски пластична рачка дизајн, кој се вклопува во рака удобно - Тоа е мала големина и исклучителен изглед, го прави вашиот живот повеќе домот - Овој производ може да биде поставен на било готвење апарат, и само во неколку минути ќе уживате во врвен кафе Како да го Користите : 1.Пополни со вода долниот дел избегнување дека водата ги надминува сигурносен вентил. 2.Место на земјата кафе во внатрешноста на инка со благ притисок. Не користите слад или coffees со други супстанции кои може да obturate филтерот отвори. 3.Чистење на завртка круг, гумени прстен и инка страни. Било лево кафе честички може да ве лиши hermetical затворање и произведуваат матични scapes. 4.Задржи coffeemaker во исправена позиција кога нарезници две тела. Ова ќе се избегне кафе moistening. 5.Полетување coffeemaker од оган, веднаш штом ќе може да се провери дека кафето инфузија се целосно исчезна на горниот дел. 6.Горниот дел на телото и на цевка за кои кафе инфузија оди нагоре мора да биде периодично се исчистени. За оваа цел ги тргнеме на гумени прстен и филтер. Никогаш не користете било каков сапун или детергент. Напомена : 1. Тоа не може да се Загрева со Индукција Шпорет. 2. Изедначување Кафе во Прав, но не притиснете тоа, уверете се дека сте водење на намалување на вентил безбедно : ) 3. Нарезници тенџере и бидете сигурни дека нема течност избега. 4. По кафе варени, ве молиме да не ладење со ладна вода во случај на добивање на scald. 5. Ќе се чистат полесно за вас, ако го чистите по почетокот на користење : )

Основни својства

боја:
50мл, 150ml, 450ml
Кафе Котел Тип:
Moka Садови
Капацитет:
650ml
Материјал:
Алуминиум
Бренд Име:
WCIC
Кафе алатки тип:
Percolators
сертификација:
CIQ, ОД FDA, SGS
Функција:
Порибено, Еко-Пријателски
Број На Модел На:
кафе тенџере
Број на Корисници:
1
Објектот:
Moka Кафематот
Стил:
кафематот
Тип:
кафе алатки

Тие исто така купуваат со овој производ.