.

.

F05423-F 8-Оската Свитлива Рек RC Хеликоптер Комплет КК Врска Одбор+350KV Brushless Диск Моторни+16x5.0 Пропелер+ESC 40A

F05423-F 8-Оската Свитлива Рек RC Хеликоптер Комплет КК Врска Одбор+350KV Brushless Диск Моторни+16x5.0 Пропелер+ESC

DEN 12364.00
DEN 13439.52
-8 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања,ве молиме контактирајте со нас слободно. Ако било какви прашања, ве Молиме порака за нас, но не се отвори расправа, или остави негативни повратни информации.Ви благодариме !
Количка за Рек RC Хеликоптер Комплет КК Врска Одбор+350 KV Brushless Диск Моторни+16x5.0 Пропелер+ESC 40 A
40 A Brushless ESC Брзина Контролер
Спецификација :
1. Излез : Континуирано 40 A, Пукна 60 A до 10 Секунди.
2. Влезен Напон : Pentium-40 A : 2-6 клетки литиум батерија или 5-18 Ni Cd клетки/NIMh батерија.
3. БЕК : Pentium-40 A : 3А / 5 V (Switch mode).
4. Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM.(BLM : Brush Less Мотор)
5. Големина : 55мм (L) * 28mm (W) * 12mm (H).
6. Тежина : Pentium-40 A : 35g.
16x5.0 3 K Карбонски Влакна Пропелер Г.С. CCW 1650 СП Реквизити лошите страни
350kv Brushless Диск Мотор
KV : 350 KV
Вратило големина : 4 мм
Тежина : околу 105 g (со води)
Пакетот вклучува :
350 KV Brushless Диск Моторни *8
40 A Brushless ESC Брзина Контролер *8
16x5.0 1650 Пропелер Г.С. CCW *4 пара
КК Врска Одбор *1
XT60 Куршум Конектори Приклучоци *1
2.0 MM Супер Тешко Хексагонални Шрафцигер *1
2.5 MM Супер Тешко Хексагонални Шрафцигер *1
3.0 MM Супер Тешко Хексагонални Шрафцигер *1

Основни својства

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Број На Модел На:
350KV Диск Мотор
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
РК Делови и Accs:
Моторс
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Материјал:
Метал
521:
366212

Тие исто така купуваат со овој производ.