.

.

HD Безжична Автомобил Rear View Camera За Кадилак Севиља SLS Паркинг Ноќ Визија Водоотпорен

HD Безжична Автомобил Rear View Camera За Кадилак Севиља SLS Паркинг Ноќ Визија Водоотпорен

DEN 522.00
DEN 768.00
-32 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


HD Безжична Автомобил Rear View Camera За Кадилак Севиља SLS Паркинг Ноќ Визија Водоотпорен Погоден За Автомобил :
Кадилак Севиља SLS
Answer : ___________________________ Note :
Има два типа на rear view camera, е една жица тип и еден е безжична тип,
можете да изберете од себе кога ќе се направи нарачка.
Карактеристики : Висока дефиниција Боја визија ноќ Wateproof Шок-доказ, Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент Спецификација : · Image Сензор : 1/3 "ОВ Боја CCD · Ефективни Пиксели : PAL 512 (H)x582 (V); NTSC 512 (H)x492 (V) · Хоризонтална Резолуција : 420 TVL · Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за) · Ноќ Визија : 5-10meters · Леќи : 2.8 mm · Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен опционално · Синхронизација : Внатрешни синхронизација · Јачина на бучава сооднос : >48db · Сигнал Систем : PAL/NTSC · Електронски Shutter : Авто · Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vp-p, 75 Ohm · Баланс на Бело : Авто · Светлото Надомест : Авто · Напојување : DC 12 V · Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на · Температурата на работа : -20 C~ +60 C, RH95% Макс · Температура на Чување : -30 C ~ +80 C, RH95% Макс · Видео-кабел должина : 5m · Напојување кабел должина : 150cm Пакет Содржина :
жица камера :
1 x Автомобил Rear View Camera
1 x6 M видео кабел
1 x кабел за напојување
1 x упатство
Безжична камера :
1 X автомобил камера
1set : transitter и приемник
1x упатство
Предности :
1.Лесно Се Инсталира Автомобил View Camera :
Нема Потреба да се ударна дупка, наместо автомобил табличка Број светлина покрие, да Играат и plug како автомобил табличка рамка камера
2.Висока дефиниција со AV приклучок :
Универзална AV Приклучок поврзете автомобил следи Екран или во автомобил DVD GPS играчот директно , исто така, може да натпревар безжична Видео Предавателот Приемникот да биде Безжична Автомобил Rear View Camera
3.Ноќ визија и Широк Агол Обратно паркинг Камера:
Со Компензирање на Светлина Возило Камера ,вклучуваат Супер бела LED светла и далечина линија ,да ви помогне да видите повеќе јасно во текот на ноќта
4.Шок-доказ и Водоотпорен Назад До Паркинг Камера :
Возачот се Види јасно кога Возите или лоши временски услови
5.Универзален автомобил rear view camera со 1 година гаранција за секој клиент.
Како да Инсталирате
Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта Поврзете моќта на камерата на вашиот обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.

Основни својства

Боја Име:
Жица, Безжични
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Бренд Име:
KUNFINE
Школка Материјал:
Пластични
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Специјални Функции:
rear view camera
Модел:
KF-V1259
Автомобил Производител:
Кадилак

Тие исто така купуваат со овој производ.