.

.

Meike МК 8мм f/3.5 Ултра HD Фиксна Не-Зум Fisheye Објектив за Nikon dslr фото D7200 D7100 D7000 D5300 D5200 D40X D50 D60 D70 D70s D80

Meike МК 8мм f/3.5 Ултра HD Фиксна Не-Зум Fisheye Објектив за Nikon dslr фото D7200 D7100 D7000 D5300 D5200 D40X

DEN 9120.00
DEN 9599.52
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

5
Фокусна должина : 8mm
Минимална фокус растојание : 0. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА.5 - f22
Минимална фокусирајќи се на растојание од само 3.94 инчи
Изграден за dslr фото камера
Леќата не zoomable
Вклучува отстранлив леќа хауба,леќа торбичка
Опис
Леќа тип : рибино око леќата
Леќа структура : 8 групи 11 компјутери
Максимална бленда : F3. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). ИЛИ, можете да изберете да имате замена.Негативни повратни информации и случај не може да се реши проблемот, ако пакет уште не пристигне или објектот не работи добро, ве молиме контактирајте ние прво, ние ќе
прават нашите најдобри за решавање на ова прашање, и понуди најдобро прилагодено услуга. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. Додатоци
доаѓаат со 3-месечен гарантен.Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress!
.
Meike МК 8мм f/3.Генерално, времето за испорака е 10-60 работни дена.Ние прифаќаме DHL ПРОЗОРЦИ EMS и други Експрес, доколку ви треба промена на испорака начин, ве молиме контактирајте со мене.Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно, Плаќањето мора да се заврши во рок од 3 дневна.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт со нас преку систем порака, ние ќе одговор во рок од 24hours. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена,
тоа се смета да се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА.Превозот цената не е вклучена увоз даночни давачки, сопствен доход, купувачот треба да се одговорни за овие царинските давачки.Ние брод на светот (очекувате некои земји и APO/FPO). Но, поради различни царински расчистување на времето во различни земји, тоа ќе биде ефект на
парцела е нормално време на испорака, па ве молиме да стојат под тоа. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Плаќањето мора да се изврши во на 3 дневна цел.Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT .5 Ултра HD Фиксна Не-Зум Fisheye Објектив за Nikon dslr фото D7200 D7100
D7000 D5300 D5200 D40 X D50 D60 D70 D70s D80 D90 D200 Д1 D1 X
забелешка:
Фотографијата ќе се претвори во Риба-око на владата, ако вашата камера е Полна Рамка камера кога оваа лен користи на вашата камера. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка
од двете продавачот и купувачот на половина. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти
и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување и мора да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за
за возврат, и вашиот po#.

Основни својства

Интерфејс Тип:
Nikon F
Употреба:
Камерата
Бренд Име:
Mcoplus
Фокус Тип:
Рибино око Леќата
Сцена Тип:
Луѓе,Патување,Свадба,Спортот,Посебно,Човечки,Инсекти,Природа,Архитектура,Бизнис,Уште Живот
Број на Дијафрагмата Ножеви:
11 Ножеви
Пакет:
Yes
Целосна Рамка:
Yes
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Леќа Тип:
упатство
Леќа Тип:
рибино око леќата
Леќа структура:
8 групи 11 компјутери
Максимална Бленда:
F3.5
Фокусна Должина:
8мм
Минимална фокус растојание:
0.1 M
Мин отворот:
22
Зум Режим:
Фиксен Фокус

Тие исто така купуваат со овој производ.