.

.

PTF-08A1 DIN Железнички Моќ Реле Штекер База 8 Pin за LY2 HH62P JQX-13F

PTF-08A1 DIN Железнички Моќ Реле Штекер База 8 Pin за LY2 HH62P JQX-13F

DEN 41.00
DEN 43.20
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Име на производ : Реле Штекер База;Модел : PTF-08 A1 Pin Број : 8;Вкупен Димензии (Прибл.) : 79 x 28 x 30мм/3.1" x 1.1" x 1.2"(L*W*T) Главни Боја : Црна;Материјал : Пластични Тежина : 50g Пакет Содржина : 1 x Реле Штекер База
Тоа е компатибилен со LY2 NJ, LY2 N, HH62 P, JQX-13 F, LY2 серија реле.8 игла тип, DIN rail монтажа и завртка терминали, се користи за општа намена 8 пина реле. Реле Штекер База На Само.

Основни својства

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Subminiature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
Електромагнетни Штафета
Број На Модел На:
HH52P

Тие исто така купуваат со овој производ.