.

.

20FT 6 Метри Опстанок Paracord Прозрачна Јаже Камп Сјај Paracord 550LB 9 Насоки Падобран Канапи Lanyard Јажиња Кампување Опрема

20FT 6 Метри Опстанок Paracord Прозрачна Јаже Камп Сјај Paracord 550LB 9 Насоки Падобран Канапи Lanyard Јажиња

DEN 144.00
DEN 224.16
-36 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

20 FT 6 Метри Опстанок Paracord Прозрачна Јажиња Камп Сјај Paracord 550 LB 7 Strands Падобран Канапи Lanyard Јажиња Кампување Опрема
Спецификации :
Боја : бела, светло сина,светло жолта, светло зелена,светло розева боја .во вкупно 5 бои
Вкупна должина : 20ft (appx 6m)
Дијаметар : приближно 4-5mm
Минимална кршење сила : >=550lb
Основни предиво : 9 Насоки
Карактеристики :
Овој производ е со најлон материјал, погоден за различни активности на отворено.
Таа донесува најлон материјали, цврсти и издржливи.
Висока затегнувачка Dacron 9 кабелот предиво дизајн, одлична издржливост.
Сјај-во-мрак.
Погоден за правење на хривнија или да заврши било која стока
Одлично за опстанок, кампување, риболов, пешачењето,оптоварување вратоврска надолу и многу други апликации.
Мора да се опстанок кампување опрема
Пакет се вклучени :
1x 20ft (6m)Светлосен N ylon Paracord Јажиња
НАПОМЕНА :
1.Овој вид на paracord е направен од GITD материјал кој треба да се апсорбираат светлината .
Ве МОЛИМЕ имајте сонце или било која друга светлина сјај на тоа за неколку минути, со цел да се направи сјај подобра и поголема.
2.Ние МОЖЕ да го НАПРАВИ БИЛО која ДОЛЖИНА ,Ако ви треба уште големината на мозок,ве молиме оставете ни белешка која ќе се намали како вашето барање.
Инаку,ние ќе испрати 20 FT како што е наведено.ви благодариме

Основни својства

Тип:
Paracord
боја:
5 бои
Големина:
6 метри(20 FT)
Дијаметар:
околу 4-5mm
Тежина:
45g
Минимална кршење сила:
>=550lb
Основни предиво:
9 насоки
Функција:
кампување опрема
светат во темница:
Yes
paracord 550:
Yes
Точка име :
paracord 550

Тие исто така купуваат со овој производ.