.

.

DIYKIT Жица 9 инчен Rear View Monitor Автомобил Монитор + 2 x Задните Видите Водоотпорен CCD Автомобил Камера Полнење за Автобус Коњ Приколка Motorhome

DIYKIT Жица 9 инчен Rear View Monitor Автомобил Монитор + 2 x Задните Видите Водоотпорен CCD Автомобил Камера

DEN 4132.00
DEN 5039.04
-18 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Вие само може да се подготви за полошо.
9 инчи 800 x 480 TFT LCD HD Дисплеј Автомобил Следи 2 Видео Влез
+ 2 x IR Ноќ Визија CCD Rear View Camera
+ Бесплатно 2 x10 Метри Видео Кабел
За Камиони / Каравани / Автобуси / Ван
Следење :
Тука е 9 инчи HD Екран монитор со резолуција од 800 x 480, со двете h eadrest стил инсталација и заградата инсталација. Оваа тешка должност CCD камера е тежок метал случаи, водоотпорен и кал доказ.Како што никогаш не се знае кога несреќа ќе се случи.
Разликата помеѓу CCD и CMOS камера :
CCD леќа Прави јасна визија ноќ, дури и во една слаба светлина средина. Земете со две начин видео влез ( AV влез и BNC текст ), може да connedt со Задните Видите фото Апарати и камери за Надзор .0 Vp-p75 Напојување : DC 12 V - 24 V Видео систем : NTSC / PAL
Пакување листа :
. Тоа може да трае подолго без греење се, па можете да се прикаже rearview цело време.
9 инчи, широк поглед агол 16 : 9 display mode се Прилагодува осветленоста на сликата / color / контраст 2 видео влез ( BNC и AV влез ) AV текст и аудио излез во панел Switch display mode со далечински управувач на Екранот екран агол 15º рачно прилагодување потпирачи за глава стил инсталација и заградата инсталација Автомобил поддршка backsight функција, автоматски прекинувач слика на лево или десно Видео сигнал исчезне, прикажување на син екран Картичка стил далечински управувач Забелешка : Два жолти интерфејс е еден видео влезот во две различни врска начини, така што не може да се користи во исто време, може само да изберете еден по еден.5 W Пиксели : 800 ( W ) x RGB x 480 ( H )=1152000 поени Начин на контрола на : Следење копчето и далечински управувач Vedio текст : Две начин видео влезот Операција температура : 0 °c -40 °c, температура на Чување : -20 °c -60 °c Осветленост : 250cd/m⊃2; Контраст : 300 : 1
Камера :
Сликата на камерата тип : Високи перформанси боја CCD Хоризонтална резолуција : 420 TV Линии Употребливи осветлување : 0.
High-definition и 120 степен широк приказ агли, Со добра водоотпорен функција, Применливи за различни Возила : автомобил, камион, RV, автобус, се Реши ова прашање на лош автомобил задните гледате ефектот, може да помогне да се намали инциденти и несреќа, Поддршка IR Ноќ боја CCD слика, Со елегантен и современ дизајн, оваа камера е многу популарна, Направен од високо квалитетни и издржливи материјали, Ние ќе испрати NTSC / PAL според вашата земја, ако имате други барања, ве молиме оставете порака.
Спецификации :
Следење :
Големина на екранот : 9inches Display mode : 16 : 9 Систем : PAL / NTSC (Авто) Дефиниција : 800(H) x 480(V) Номинален напон : 12 V-24 V DC потрошувачка на Енергија : 7. 120 степени агол леќа, обезбеди автомобили задната страна за ефикасно наназад и паркинг операција
Со оваа точка, ќе може да паркираат вашиот автомобил лесно, speedily и безбедно.
Камера :
Т тој CCD image sensor излези дигитални сигнали дека има подобра слика е јасност, боја спротивставени и острината од CMOS камера, со своите 18 индивидуални Инфрацрвен (IR) LED, тоа покажува јасни слики при слабо осветлување, особено во текот на ноќта околности.

Основни својства

Бренд Име:
DIYKIT
Жица или Безжично:
Жица
Должина на Видео Кабел:
10m
Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Леќа Материјал:
Стакло
Школка Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Guiding Line:
No

Тие исто така купуваат со овој производ.