.

.

JCWHCAM Endoskop 7mm 2M 1M USB Андроид Endoscope Камера Инспекција Телефон Камера USB OTG Endoscoop Камера Borescope Endoscopio

JCWHCAM Endoskop 7mm 2M 1M USB Андроид Endoscope Камера Инспекција Телефон Камера USB OTG Endoscoop Камера Borescope

DEN 456.00
DEN 479.52
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Ве молиме внимателно проверете го вашиот телефон пред да нарачате
Ве молиме Имајте во предвид : Само работи со Android 4.0 и над 4.1,4.2 систем за телефон, Не ја поддржува i OS систем; Поддршка на Андроид Телефон има OTG и UVC функција,
Како За Samsung Galaxy S5, S6,S6edge, S6edge плус, S7,S7edge; за Note4,Note5; за SONY Z2 L50 H; за SONY LT26i; за Nexus 5
(Вашиот паметен телефон мора да биде Вистинска, кои имаат лиценца и поддршка на надворешната камера )
Како да се детектира дали телефонот има OTG функција :
1. Треба да имате на OTG кабел.
2. Употреба на OTG линија за да го поврзете телефонот со некои опрема, како на пример, тастатура, глувче, У диск, и можете да го користите нормално, тој изрази телефон има OTG функција.
Ве молиме проверете со вашиот телефон внимателно пред да нарачате , или ние не ќе биде одговорен поради причини што погоре.
Не сите од Android телефон со OTG функција може да ја поддржуваат надворешната камера, системот мора да биде дозволено да се поврзете на надворешната камера. Топло Совети : 1. Работи само со Android 4.0 систем и погоре , doesn ' t support i OS систем . 2. Телефон МОРА да поддржува OTG функција , и МОРА да го поддржуваат за да се поврзете надворешен камера. 3. најдобар растојание е 3cm да 8cm ,ако во текот на овој ,тоа ќе биде не се јасни .Ве молиме прочитајте го внимателно.
Објектот специфики :
1. Боја : Црна/Gold/Црвена (Испрати случаен избор )
2. Кабел Должина : 1/2/5/10m
3. Леќа Дијаметар : 7mm
4. Резолуција : 640 x 480
5. Сензор Големина : 1/9 инчен
6. Пиксели : 300000 пиксели НА телефон,1000000 пиксели НА Компјутер
7. Рамка Цена : 30fps
8. Погледнете агол : 67 степен
9. LED количина : 6pcs
10. Напојување : 5 V DC преку USB
11. Фото формат : JPEG
12. Видео формат : AVI
13. Водоотпорен ниво : IP67
14. Температурата на работа : од 0 до 70 степени
15. Фокусно растојание : 3cm -8cm.
16. Оперативен СИСТЕМ : Windows XP/7/Vista/8/Win10 или Android 4.0 + земе видео мерење и по CD
инсталација.
17. Поддршка андроид телефон има OTG и UVC функција по инсталација "Camera Fi" АПЛИКАЦИЈА од Google store, како што се Samsung Galaxy S5 S6, Забелешка 4, Забелешка 5 LG G4 итн.
18. Сертификација : ФК CE, Ro HS
Функција :
1. 2 во 1 дизајн, може да бидат поврзани со телефонот или компјутерот со еден интерфејс.
2. Поддршка Андроид телефон има OTG и UVC функција, како што е Samsung Galaxy S4 S5 S6 итн.
3. Со водоотпорен и 6pcs светла LED светла, да ја прошири вашите раце и очи, за изложување на светлина автоматски.
4. Поврзување на Андроид телефон или компјутер, може да земе слика на вашиот телефон или компјутер.
5. Соодветни за одржувањето на возилото, подводни гледање, дивиот свет надзор е тешко да се постигне места, итн.
6. Убава и стилски изглед и лесно операција, и се врти lights on или off.
Пакување Листа :
1 x Мини 2 во 1 Endoscope
1 x Мала Кука
1 x Магнет
1 x Страна Чуете
1 x Фиксно Поставен
1 x Упатство

Основни својства

Пакет:
1m, 2м
Тип:
Мини
сензорот технологија:
CMOS
Бренд Име:
JCWHCAM
Број На Модел На:
A76501
Висока Дефиниција Поддршка:
480P
Мемориска Картичка Тип:
Никој
Вградена Меморија Големина:
НЕ
Пакет:
No
кабел:
2M
LED:
6Pcs
HD:
480*640
квалитет:
Бренд Нови
Стил:
Змија endoscope
Кол:
7mm
Поддржани Мобилни Системи:
Повеќето Андроид &PC
Специјални Функции:
ip67 водоотпорен

Тие исто така купуваат со овој производ.