.

.

New Profesional Дигитални мобилни радио transceiver RS619D БЛАГАЈНИЧКИТЕ шунка две начин радија comunicador woki toki dPMR 4W UHF 400-470mhz SMS

New Profesional Дигитални мобилни радио transceiver RS619D БЛАГАЈНИЧКИТЕ шунка две начин радија comunicador woki

DEN 5832.00
DEN 6480.00
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

New Profesional Дигитални мобилни радио transceiver RS619 D БЛАГАЈНИЧКИТЕ шунка две начин радија comunicador woki toki d PMR 4 W UHF 400-470mhz SMS Карактеристики на 619 D Дигитални Радио
Дигитално/Аналогни Режими
6.25 KHz Канал Проред
Далечински Убие
Итни Алармот
SMS
Скенирање
Тон Опашка Елиминација
Висока/Ниска Моќност Селективен
Повик Дигитални Енкрипција
Повик за Снимање и Репродукција(Изборен)
GPS(Изборен)
Спецификации на 619 D d PMR радија Фреквенција : 400-470 MHz Канал проред : 12.5 KHz(Дигитален) / 25 KHz(Аналогни), 6.25 KHz(Дигитален) / 12.5 KHz(Аналогни) Канали : 256 Излезна Моќност : UHF : 4 W/1 W Температура : -20°C~+60°C Модулација : 4 FSK(Дигитален), 11 KΦF3 E / 16 KΦF3 E(Аналогни) Батерија пакет : 1800m Ah Li-ion(DC7.4 V) Дигитален Чувствителност : -110d Bm(БЕР≤1%) Димензии : 60mm(W)*135mm(H)*36mm(Д) Тежина : 262g(со спојувалка за каиш и антена) Пакетот вклучува : 1pc x RS-619 D воки токи 1pc x спојувалка за каиш 1pc x Li-ion батерија 1pc x полначот 1pc x адаптер 1pc x антена
Објектот слики на 619 D dpmr дигитални воки токи

Основни својства

Бренд Име:
Lechancelink
Број На Модел На:
РС-619D
Фреквентен Опсег:
400MHz-470MHz
Is_Display:
Yes
Тип:
Двонасочна Радио
Димензии:
60 x 135 x 36mm
Разговор Опсег:
5км-сса 10 километри
Воки Токи Тип:
Преносни
Максимален Домет:
5км-сса 10 километри
Складирање Канал:
256
Материјал:
ABS

Тие исто така купуваат со овој производ.