.

.

Турбо CHRA Кертриџ TD03L 49131-06004 49131-06007 860070 860128 860147 За Опел Astra H Комбо C Corsa C Meriva НА Z17DTH 1.7 L

Турбо CHRA Кертриџ TD03L 49131-06004 49131-06007 860070 860128 860147 За Опел Astra H Комбо C Corsa C Meriva

DEN 4600.00
DEN 5111.52
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

За "Опел" Corsa C 1.ТОПЛО-ТРГОВИЈА НА ГОЛЕМО! Гаранција 12 месеци!!! Турбо Core CHRA Кертриџ TD03 L 49131-06003 49131-06004 49131-06006 49131-06007 49131-06016 897300 8973000926 860070 860128 860147 93169104 97300092 98102364 Турбо За "Опел" Astra H Комбо C Corsa C Meriva 1. Нашата посветеност
Ние се стремиме нашите најдобри за да се обезбеди повеќето Професионални услуги на клиентите.7 CDTI 2004-2006 1.кој е купувачот одговорност. ве Молиме бидете сигурни дека Сите Зачувам Плаќања мора да биде Потврден.,Северна Ameria е околу 7~15 workding дена; брод во Јужна Америка,Средниот Исток,Источна Евра. но тоа не се одрази на вкупната цена ќе ја плати или пазарната вредност на производите и тоа може да не важат за земји со различни тарифни правила.вашето Купување,е Довербата во нас!.7 CDTI 2003-2007 ГОДИНА 74 KW 101 HP Z17 DTH 2.7 CDTI 74 KW 100 HP
====================================================================== ====================================================================== ====================================================================== Предмети Плаќање
Можеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т/T) итн.7 L 74 KW 100 HP Z17 DTH 3.предмети брод од страна на EMS, DHL, UPS-от, ТНТ, Fedex, Кина пост воздух парцела. Ако кој било проблем е пониска цена во вашата земја Обичаи ,ние не преземаме никаква responsiblility.За "Опел" Meriva 1.
Предмети ќе бидат испратени Веднаш по плаќањето Зачувам Потврди;ако не може да биде претставено на време,ние ќе ви ги даде e-mail за да ја објасниме ситуацијата.Ако сте задоволни со нашите производи,ве молиме да ни остават активен повратни информации.
Ние може да ја прогласи својата цел со пониска вредност, да се минимизира увоз даночни давачки за купувачот.7 CDTI 2004-2006 1.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.Ако не сте задоволни по добивањето на својата цел,и ве молиме Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации.
Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи,, уште во оригинално пакување.
Ние брод на објекти во светот.
Ако имате било какви потреби, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви ги даде на повеќето професионални одговарање на служба во рок од 12 часа. Предмети Гаранција
Гаранција : 12 месеци.7 L 74 KW 100 HP Z17 DTH 4.7 L CDTI Апликација :
1.
Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет. Ние само го продаде добар квалитет на производи, и никогаш нема да се продаде лош квалитет, евтини, не по-продажба заштита производи, бидејќи таквите производи набавка ќе се трошат време и пари.
Тоа трае околу 6-9 дена да брод на овие Земји. Објекти На Превозот
Ние брод на адреса потврди предвидено од страна Зачувам.За "Опел" Комбо C 1. Нашите ECEP-ЅВЕЗДА Е посветена на Енергија Конзервација и Заштита на Животната средина , да се фокусираат на развој и производство на енергија, заштеда на енергија и заштита на животната средина производ.

Основни својства

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
ECEPTECH
Име На Модел:
TD03L 49131-06003 За Опел Astra Комбо Corsa C Meriva НА Z17DTH 1.7 L
Frequence Опсег:
.
Објектот Ширина:
10inch
Модел Година:
2003-
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Објектот Висина:
5inch
Автомобил Производител:
Опел
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Објектот Должина:
10inch
Објектот Тежина:
1.5kg
Турбо Модел :
TD03L Турбо Турбополнач Турбо CHRA Кертриџ Core
Дел Број:
49131-06003 49131-06004 49131-06006 49131-06007 49131-06016
Дел Број.:
49131 06003 49131 06004 49131 06006 49131 06007 49131 06016
Дел Број....:
4913106003 4913106004 4913106006 4913106007 4913106016
ОЕМ Број.:
97300092 98102364 897300 8973000926 860070 860128 860147 93169104
Апликацијата возило:
За Опел Astra H Комбо C Corsa C Meriva 1.7 L CDTI 2003-
Примена на моторот:
Z17DTH 1.7 L CDTI 100HP 74KW

Тие исто така купуваат со овој производ.