.

.

Целосна нова,Ласерски бар-код скенер YJ-3300 ласерски бар-код Скенер бесплатен превозот

Целосна нова,Ласерски бар-код скенер YJ-3300 ласерски бар-код Скенер бесплатен превозот

DEN 2554.00
DEN 2688.00
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


На You Jie 3300 доаѓа со водечките worldclass бар код декодирање ласерска
технологија и може да се користи во различни околини и апликации.25 V
Моќ-типичен : 675m W (125m [email protected] V-екранот во мирување)
675m W (125m [email protected] V-декодирање)
Ласерски Ниво : Класа 1; IEC60825-1
Електромагнетна Компатибилност : EN55022 Класа Б
Животната средина
Оперативен Температура : 0°C - 40°C
Складирање Температура : -40°C - 60°C
Влажност : 5% до 95% релативна влажност, не-кондензирање
Нивоа на светлина : 4842 ЛУКС (150m свеќи)
Пад : Дизајнирани да издржат 1m капки
Животната средина Запечатување : Запечатени да се спротивстави на воздухот particulate загадувачи
Скенирање Перформанси
Извор на светлина : Видливи Ласерски Диоди 650 nm ± 10 nm
Визуелните Индикатори : Зелени=ласерски сјае, подготвени да го скенира; црвено= успешно декодирање
Систем за Интерфејс : Тастатура Оптоварување, Независни Тастатура Оптоварување, USB
Скенирање Шема : Една линија
Скенирање на ветер : 72 скенирање линии/втор
Скенирање Агол : Хоризонтална : 46°
Печати на Контраст : 35% минимум reflectance разлика
На Теренот, Кос : 68°, 52°
Декодирање Способности : Сите стандардни 1 D
Пакет
1 PCS.YOUJIE супермаркет бар-код скенер
2.
На You Jie 3300 продолжува да се обезбеди широк скенирање линија за бар кодови сместени во
понатаму растојанија.
Нејзините ласерска технологија им помага на корисниците да се концентрира на бар кодови за повеќе точни скенира.
Со еден клик, за пренос на податоци, може да се постигне во милисекунди.Скенирање на ветер : 72 скенирање/втор
3.Спецификации
1. Ова
технологијата ги прави You Jie 3300 идеален избор во голем број на апликации,
но не ограничувајќи се на гаранциите ПОС продажба, транспорт и логистика, менаџмент,
примерок следење, контрола на залихите, документ за обработка, и мени за скенирање.Висок квалитет
4. Покрај тоа, You Jie ' s уникатен ласерска технологија намалува
работното време на ласерски глава, во голема мера обезбедување подолго време во возна состојба и се повисоки
сигурноста на скенерот.
Клиенти во потрага да се создаде хартија канцеларија на животната средина или замена на постојните
опрема со highquality и costsaving бар-код скенер да високо
се разгледа на You Jie 3300. На ергономски дизајн на You Jie
3300 нуди практично и ефикасно решение за различни средини.Печати на Контраст : 35% минимум reflectance
You Jie 3300 е lowcost highperformance рачни ласерски бар-код скенер и
е замена за CCDbased производи.
На You Jie 3300 обезбедува лесен за ракување со своите ергономски активирањето на копчето
и да се справи со притисокот. Уредот исто така доаѓа со интегриран заеднички
интерфејс, да се обезбеди брза и лесна конекција на компјутерот или персонален КОМПЈУТЕР.
Механички
Димензии (Dxšxv) : 110mm x70 mm x 153mm
Тежина : 120g
Електрични
Влезен Напон : 5 VDC ±0.
Достигнувања во ласерско скенирање технологија обезбеди You Jie 3300 со
повеќе длабочина на полето и пошироко скенер област од традиционалните CCD скенери.

Основни својства

Број На Модел На:
YJ-3300
Брзина На Скенирање:
100 скенира/втор
Скенирање Извор На Светлина:
ласерската светлина
Тип На Производ:
Бар-Код Скенер
Бренд Име:
MLLSE
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Бар-Код Скенер
Оптичка Резолуција:
1200*1200
Скенирање Широчината:
етикетата
Скенирање Тип На Елемент:
1D

Тие исто така купуваат со овој производ.