.

.

Отклучување 3G Wifi Рутер со Слотот за SIM Картичката huawei e5338 пренослива безжична 3g wifi рутер

Отклучување 3G Wifi Рутер со Слотот за SIM Картичката huawei e5338 пренослива безжична 3g wifi рутер

DEN 2970.00
DEN 3264.00
-9 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


100% Оригинални го Отклучите HSPA+ 21.6 Mbps HUAWEI E5331 3 G Мобилни Жариште Изградена-во HSPA/HSPA/UMTS 2100/900 MHz
Модел : Hua Wei E5338
CE&FCC Помина!
Авто-Apn,Со слотот за sim картичката
Поддршка 10 Wifi уреди да се поврзат во исто време!
100% работи World Wide!
Дефект Го Оценувате :
Со својата безжичен интерфејс, E5338 поврзува да сите Wi-Fi уреди, создавање на ваша лична Wi-Fi зона! Го носат во вашиот џеб, и можете да останете онлајн во секое време и секаде, преку Wi-Fi уред, мобилен телефон, PSP, дигитална камера, лаптоп, PDA итн. Ќе искуство на високо-брзина на сурфање и стабилна врска, карактеристики на вистински 3 G ера!
HUAWEI E5338 3 G Wi Fi Рутер Specificatioin :
HSPA/HSPA/UMTS : 850,900,1700/2100,1900,2100 Mhz
EDGE/GPRS/GSM : 850/900/1800/1900 Mhz
HSPA+ (DL) податоци услуга до 21.6 Mbit/s
HSDPA (DL), податоци, услуги и до 14.4 Mbit/s
HSUPA (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit/s
UMTS data service до 384 kbit/s
Податоци EDGE услуга до 236.8 kbit/s
Податоци GPRS услуга до 85.6 kbit/s
Димензии : 98.4 мм*54.5 мм*6.8 mm
Тежина : Околу 67 G(Вклучувајќи teh батеријата)
Дисплеј : 4 пилот светилка
Батерија : 1500m Ah,
Максимална работно време : 6 часа
Максимално време во мирување : 300 часа додека Wi-Fi е исклучен;
слот за micro SD картичка : Да
Надворешна Антена Интерфејс : Нема
Безжичен Протокол : IEEE 802.11 b/g/n
Wi-Fi Конекција Број : До 10 симултани корисници/уреди
Оперативен Систем : Поддршка на Windows XP SP3, Windows Vista SP1/SP2, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 (не поддржува Windows RT) MAC OS X 10.7, 10.8 и 10.9 со најновите надградби
Вашиот компјутер хардвер на системот треба да ги исполнуваат или надминуваат се препорачува системот за барања за инсталираната верзија на OS

Основни својства

Wifi Frequence:
2.4 G
Бренд Име:
Huawei
Тип На Мрежа:
3G
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 b,802.11 g,802.11 n
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 a/b/g/n
Број На Модел На:
E5338
Max. LAN Податоци го Оценувате:
21.6 M

Тие исто така купуваат со овој производ.